A VÁLASZTÁS AZ ÖN KEZÉBEN VAN
Környezettudatos technológia
OSB lapjaink számos tulajdonság tekintetében felülmúlja elődjeit. Igen nagy teherbírása és szilárdsága, valamint nedvességgel szembeni ellenállása és mérettartása minden építőipari felhasználási területen gondoskodik a magas fokú biztonságról.
A lapok 3 sima, illeszkedő rétegből (mikrofurnérból) áll. A két külső réteg egymással párhuzamos, a középső réteg pedig ezekre merőlegesen helyezkedik el. Ez a rétegszerkezet biztosítja a magas fokú mechanikai ellenállást.
Mi kell egy OSB paneles Grafitos SIP
családi ház építéséhez?
ENERGIATAKARÉKOS CSALÁDI HÁZ ALAPJA
Mi gyártjuk házához a Modern Grafitos SIP panelt!
A SIP-panel nem más, mint két OSB lap közé egy speciális anyaggal beragasztott EPS szigetelőlemez alkotta építőanyag. Cégünk kiváló minőségű építőlemezt használ, ami a legkorszerűbb a piacon. Formaldehid-mentes, környezetbarát kötőanyagaival nem károsítja az egészséget, minden nemzetközi minősítésnek megfelel.
A grafitos EPS szigetelőanyagnak, valamint a kialakításnak köszönhetően a grafitos SIP elem hőellenálló képessége jóval jobb mint más SIP vagy könnyűszerkezetes házaknak. A grafitos SIP házak kiváló légszigetelő tulajdonságai eredményeképpen a leendő háztulajdonos pénzt takarít meg. Egy másik oldalról megközelítve! A fizikában jól ismert fogalom az ismétlődő hőhíd kialakulása. Az általunk kínált könnyűszerkezetes grafitos SIP épületeknek ez a hányada csupán 3%, azaz jóval energiatakarékosabb megoldás mint más favázas vagy könnyűszerkezetes társaik.
A szerkezetből adódó energiatakarékos megoldás mellett további energiatakarékos technológiákat is alkalmazunk. Minden SIP házunk tetőszerkezetét befúvásos cellulóz szigetelő anyaggal szigeteljük. Kiváló hang- és hőszigetelő tulajdonsága mellett a cellulóz szigetelés elősegíti az építmények energiatakarékosság növelését. A hőveszteség mértéke minél kisebb, annál jobb az anyag hőszigetelő képessége, tehát annál több energiát spórolunk, kevesebb a kiadásunk.
Tűzállósági tesztek során nem egy önálló elemet kell vizsgálni, hanem az egész építményt. Felépítünk egy egész falat, gipszkartonnal, lefestve belül és kívül is egy adott burkolat típussal. Ezután, ezt az építményt vetjük tűzteszt alá. SIP panelek az elvárásoknak megfelelően teljesítenek a tűzteszteken. Életbeli példákon láthatjuk, hogy a SIP építményekben induló tüzek egyszerűen kifogynak az oxigénből, mert annyira zárt a rendszer, hogy a tűz önmagát kioltja. Belső komponensei E tűzvédelmi osztályú anyagból készültek, de tűz- vagy hőhatás ellen legalább D tűzvédelmi osztályú anyaggal burkoltak oly módon, hogy az adott követelményeknek megfelelő tűzállósági határértéken belül a védett tér felé a szerkezetből káros mértékű füst és/vagy éghető olvadék nem tör elő.
SIP elemmel kényelmes és csendes környezet alakítható ki. A zaj a legjobb téma a SIP házak esetén, mert ha valaha is lehetősége támad beszélni valakivel, aki egy SIP házban lakik, és megkérdezi tőle, hogy a házuk egy csendes ház-e, az esetek túlnyomó többségében azt fogják válaszolni, hogy ez a legcsendesebb ház, amiben valaha is laktak. Lényegében a SIP héjak nagyon jól teljesítenek a legtöbb lakókörnyezetben, hang tekintetében kényelmes környezetet alkotva, az összes levegőben terjedő hangot kizárva.
ÉS EZEKET TUDTA?
Miért jobb választás a Modern Grafitos SIP a téglánál?
TŰZÁLLÓSÁG
SZILÁRDSÁG
HŐÁTBOCSÁJTÁSI TÉNYEZŐ
ALKOTÓELEMEK
OLCSÓ
ALACSONY KÖLTSÉGEK
BIOLÓGIAI VÉDELEM
TERVEZÉS, VARIBILITÁS
PENÉSZ ÉS VÍZÁLLÓSÁG
KÖRNYEZETTUDATOS
FENNTARTHATÓ ÉS FELELŐS ERDŐGAZDÁLKODÁSÉRT (FSC)
Szeglemezes rácsos tetőszerkezet
A szeglemezes tetőszerkezetek egy előre gyártott szeglemezekkel rögzített tetőszerkezet, melynek számos előnnyel bír a hagyományos tetőkhöz képest.
A faszerkezetek maximum 15% nedvesség-tartalmú négy oldalt él mart/ él gyalult C24 szilárdságú műszárított, egészségre nem káros rovar- és gombaölő oldattal kezelt fából készülnek. A szeglemezek nevükből adódóan a vékony, 1,0-2 mm vastagságú acéllemezből 90°-ban stancolással kihajtott szegekkel rendelkeznek.
Terv alapján programozott számítógép-vezérelt szabászgép vágja ki hihetetlen pontossággal a tető alkatrészeit.
Gomba- és rovarölőszerrel kezelt felület száradását követően az elemek összeszerelhetőek. Egészségre nem ártalmas.
Minden szerkezeti elem helyére kerül. Ezt követően a tartó mindkét oldalán egyszerre 150 bar nyomást biztosító hidraulikus présgéppel besajtolt CE minőségű szeglemezekkel rögzítünk egymáshoz.
Gyártóüzemünk ÉMI által tanúsított ellenőrző rendszert használ. A gyártást lezárva minden elem minségellenőrzésen esik át, mely után megkapja a megfelelő jelzést.
A szerkezet elemeit csoportosítjuk, pántoljuk, stabil és biztonságos módon saját szállítóeszközünkre rögzítjük. Az elemek semmilyen módon nem deformálódhatnak.
POSI JOIST ÉS STEICO GERENDÁK
Emeletes családi házak födém-rendszere
Emeletes házak kivitelezése során mérettől függően két technológiát használunk. Mindkettő magas minőségű elemekből áll. Súlyuk miatt egyik esetben sem kell darut használnunk, ami szintén költségcsökkentő tényező.
Posi Josit és Steico gerendák ellátása folyamatosan biztosítani tudjuk. A Posi Joist födémeket saját üzemünkben gyártjuk.
Minden épület típusra felhelyezhető. Legyen könnyűszerkezetes födém, mestergerendás födém, beton vagy téglaépület födém vagy tetőszerkezet födémmel. A födém szerkezete elősegíti a szerelvények egyszerű elhelyezhetőségét. Javításnál nincs szükség nagyobb bontásokra. Számos elhelyezési pozícióban helyt áll. Legyen falon ülő, süllyesztett, függesztett födém vagy tetőszerkezet.
A tetőszerkezetek és födémek építéséhez használható, passzívház minősített, hőhídmentes gerenda akár 50cm-es övmagasságban is elérhető!! Alkalmazásával könnyedén építhetőek közel nulla energiagiényű épületek is. Alacsony súlya ellenére a teherbíró képessége meglehetősen magas. Könnyű megmunkálni és összeszerelni, hiszen a gerenda alján és tetején lévő szerkezeti rész rétegelt fafurnérból készül, illetve ezek között speciálisan kifejlesztett pozdorja biztosítja a maximális szilárdságot.
Az I-gerenda vékony dupla-T formája a maximális teherbírást alacsony anyagfelhasználással ötvözi. Ez jelentősen csökkenti a hőhidakat. Ugyanakkor a karcsú forma lehetővé teszi a szigetelés mennyiségének növelését. Az I-gerendák használatával akár 15%-kal is javítható az épületelem U-értéke. Optimális passzív és plusz energiaházakban való használatra.
A gyártási folyamatnak és a speciális alkatrészeknek köszönhetően abszolút méretstabilak. A zsugorodás és a csavarodás gyakorlatilag lehetetlen I-gerendákkal.
HŐSZIGETELÉS TETŐTŐL TALPIG
Befújásos Farost Szigetelés
Egészséges lakóklíma nem áll meg a falaknál. A tető és födém szigeteléséhez természetes és kiváló hőszigetelő képességű anyagot használunk.
A fújható technológia elősegíti a hőhídmentes kialakítást. Ezáltal egész évben kellemes klímát biztosít. A farost óriási hőtároló kapacitással rendelkezik (farost: 2100J/kg.K vs celluló: 1944J/kg.K), mely a nagy sűrűséggel és az alacsony hővezetési tényezővel együttesen kimagasló energiahatékonyságot és jelentős energiamegtakarítást eredményez.
A farost télen nagyobb mértékben lassítja a belső tér lehűlését, nyáron pedig a túlmelegedést, mint más hőszigetelő anyagok. Semmilyen mesterséges anyagot nem tartalmaz, egészségre nem ártalmas.
HOMLOKZAT-SZIGETELÉS FELTÚRBÓZVA
Grafitos EPS szigetelés
A zárt cellás gyöngyökből felépülő anyag 98%-a levegő, ami az egyik legtermészetesebb, és a legjobb hőszigetelő tulajdonsággal rendelkező anyag.
A grafitos EPS-t az MgO SIP falon kívül homlokzatszigetelésnél alkalmazzuk. A grafitos táblák külső oldalán elhelyezett rácsszerű, feszültségmentesítő bemetszések sikeresen megakadályozzák a környezeti hatások által létrejövő feszültségeket a felhelyezés során.
A feszültség és deformáció mentes -Construma díjas- grafitos szigetelés mind technikai újdonságtartalom, mind energiatakarékosság tekintetében példaértékű hőszigetelő termék, ezért is használjuk!!!
A hőátbocsátási tényezője λ=0,029 W/mK. Ugyanolyan hőátbocsátási követelményt ezzel a grafitos termékkel közel 40%-kal vékonyabb hőszigeteléssel is el lehet érni, mint a hagyományos fehér EPS-sel. Ez egy 100 m²-es új építésű épületnél 6-8 m²-rel több (ami egy szoba mérete) hasznos területet és akár milliós megtakarítást jelent.
A homlokzati hőszigetelő rendszerek estében egyértelmű győztes a polisztirol. Nem csak a nem megújuló energiaigény szerint, de az üvegházhatáshoz és a savasodáshoz való hozzájárulása szempontjából is megelőzte az ásványi hab, ásványi szálas és az ökológiai alternatívának tartott fagyapot termékeket is.